X
تبلیغات
رایتل

► o▌ توسل به امام رضا علیه السلام▌ o ◄

وب مذهبی

نکات و ترفندها

گروه‌های زبانه و سازماندهی آن ها

گروه‌های زبانه (همچنین بعنوان چشم انداز شناخته می‌شود) راه آسانی برای سازماندهی تعداد زیادی زبانه هستند. با گروه‌های زبانه، شما می‌توانید بصورت بصری زبانه‌های مرتبط با هم را گروه بندی‌ کنید، بین گروه‌ها سوئیچ کنید و با سرعت بین تمام زبانه‌های خود جستجو کنید. این مقاله باعث خواهد شد که شما ده‌ها تن از زبانه‌ها را در هیچ زمانی داشته باشید.

چرا باید از گروه‌های زبانه استفاده کنم؟

اگر شما به زبانه عادت داشته باشید پایان یافتن با تعداد زیادی زبانه منظم تر از جایگذاری آنها در نوار زبانه‌هاست. گروه‌های زبانه برای شما ساخته شده است. آنها همچنین برای گروه‌بندی زبانه‌های کار و سپس سوئیچ کردن بین آنها بسیار عالی هستند. مراحلی که در ادامه این مقاله آمده است را امتحان کنید- شما به سرعت خواهید دید که چقدر مفید هستند.

چگونه یک گروه زبانه بسازم؟

اگر هنوز تعدادی از این زبانه‌های باز برای کار با آنها را ندارید، هم اکنون این کار را انجام دهید.

1- نمایی از گروه‌های زبانه را با کلیک بر روی لیست تمام زبانه‌ها در سمت راست نوار زبانه وارد کنید و گروه‌های زبانه را انتخاب کنید.

 • برای کسانی از شما که کلیدهای میانبر صفحه کلید را دوست دارند می‌توانید از دستور ctrl+ shift+ E استفاده کنید.

2- هنگامیکه شما برای اولین بار وارد نمای گروه‌های زبانه شده‌اید، شما پیش نمایش بند انگشتی از تمام زبانه‌هایتان در یک گروه خواهید دید. ساخت یک گروه جدید به سادگی بیرون کشیدن یک زبانه از گروه و سپس کشیدن دومی در بالای آن است یک جعبه اطراف آنها کشیده می‌شود. شما می‌توانید اضافه کردن زبانه‌ها را به آن گروه جدید ادامه بدهید و می‌توانید گروه‌های بیشتری ایجاد کنید.

3- وقتی که شما این کار را انجام دادید فقط کافیست روی یک زبانه کلیک کنید تا از نما خارج شوید. شما به ساینا باز خواهید گشت، زبانه‌ای که رویش کلیک کردید فعال خواهد شد و تنها زبانه‌های آن گروه قابل مشاهده خواهند بود.

آن را امتحان کنید: هنگامیکه شما اولین گروه را ایجاد کردید، دکمه گروه زبانه به انتهای سمت راست نوار زبانه اضافه خواهد شد تا به شما راهی بدهد که با یک کلیک به عقب به گروه‌هایتان بازگردید.

چگونه می‌توانم بین گروه‌های زبانه سوئیچ کنم؟

سوئیچ کردن بین گروهها آسان است. با کمی تمرین، تقریباً بصورت خودکار در می‌آید.

1- بر روی دکمه گروه زبانه در سمت راست نوار زبانه کلیک کنید.

 • کسانی از شما که به کلیدهای میانبر علاقمند هستند می‌توانند از ctrl+ shift+ E استفاده کنند.

2- بر روی یک زبانه در گروهی که می‌خواهید به آن سوئیچ کنید کلیک کنید و شما از نما خارج خواهید شد و به ساینا باز خواهید گشت. زبانه‌ای که رویش کلیک کردید فعال خواهد شد و تنها زبانه‌های آن گروه قابل مشاهده هستند.

 • کلیدهای میانبر `Ctrl+ به شما اجازه می‌دهند که به گروه‌ زبانه بعدی بروید و Ctrl + Shift + `برای رفتن به گروه زبانه قبلی هستند.

آن را امتحان کنید : گروه‌های زبانه برای گروه بندی زبانه‌های کار بسیار عالی هستند.

بعنوان مثال، شما ممکن است یک گروه از زبانه‌ها مربوط به جستجو برای یک هدیه و یک گروه دیگر برای پرداخت صورتحساب خود بصورت آن‌لاین داشته باشید. سعی در ایجاد گروه‌هایی برای چیزهایی که شما بطور معمول بصورت آن‌لاین انجام می‌دهید و استفاده از زبانه برای سوئیچ بین آنها این یک راه آسان برای سازمان یافته بودن است.

چگونه می‌توانم از طریق زبانه‌هایم جستجو کنم؟

به سرعت پیدا کردن یک زبانه – به مراتب راحتتر از پیدا کردن یک سوزن در انبار کاه است.

1- بر روی دکمه گروه زبانه در سمت راست نوار زبانه کلیک کنید.

 • کسانی از شما که کلیدهای میانبر را دوست دارند می‌توانید از ctrl+ shift+ E استفاده کنید.

2- بر روی دکمه جستجو در سمت راست پنجره کلیک کنید تا جعبه جستجو بالا بیاید و سپس تنها اسم زبانه‌ای که سعی در یافتنش دارید را تایپ کنید.

 • یا فقط شروع به تایپ کنید و جستجو بطور خودکار اتفاق خواهد افتاد.

3- همان طور که شما تایپ می‌کنید، زبانه‌هایی که با جستجوی شما مطابق هستند پررنگ می‌شوند فقط کافیست روی زبانه کلیک کنید تا انتخابش کنید و به ساینا باز خواهید گشت.

 • · اگر بیش از یک پنجره باز ساینا دارید، ممکن است شما زبانه‌ها را از پنجره‌های دیگه ببیند که با لیست جستجوی شما در پایین پنجره مطابقت دارد. کلیک بر روی یکی از آنها شما را به آن پنجره زبانه و گروه ساینا سوئیچ می‌کند.

چگونه می‌توانم گروه‌های زبانه‌ام را سازماندهی کنم؟

گروه‌های زبانه می‌توانند به راحتی تغییر اندازه بدهند، دوباره مرتب و نام گذاری شوند. هنگامیکه با یک گروه کار انجام می‌دهید می‌توانید آن را ببندید و به یک باره از شر همه زبانه‌هایش خلاص شوید.

1- بر روی دکمه گروه زبانه در سمت راست نوار زبانه کلیک کنید.

کسانی از شما که به میانبرهای صفحه کلید علاقه‌مند هستید می‌توانید از ctrl+ shift+ E استفاده کنید.

 • تغییر اندازه گرو‌ه‌های زبانه کلیک کنید و بکشید دستگیره تغییر اندازه را در گوشه پایین سمت راست از یک گروه تا آن را بزرگتر یا کوچکتر کنید. همانطور که شما گروه را تغییر اندازه می‌دهید، زبانه‌ها مطابق‌ با آن بزرگتر یا کوچکتر می‌شوند.

 • اگر شما گروه را به اندازه کافی کوچک کنید، زبانه‌ها در بالای یکدیگر انباشته می‌شوند. در زیر این پشته یک دکمه پیش نمایش ظاهر خواهد شد. دکمه پیش نمایش را کلیک کنید تا ببینید کدام زبانه‌ها در پشته بدون تغییر اندازه گروه هستند.
 • چینش دوباره گروه‌های زبانه کلیک کنید و بکشید بر روی یک منطقه خالی در امتداد دو طرف و یا پایین یک گروه تا آن را اطراف صفحه نمایش به حرکت در آورید.
 • نام گذاری گروه‌های زبانه در کنار آیکون مداد در بالای یک گروه کلیک کنید و یک نام برای آن تایپ کنید سپس فقط کلید ورود (Enter) را فشار دهید یا بر روی برخی دیگر از قسمت‌های پنجره کلیک کنید.

 • بستن گروه‌های دسته – هر گروه زبانه یک دکمه بستن در گوشه بالا سمت راست دارد. کلیک بر روی آن باعث بسته شدن آن گروه و تمام زبانه‌هایش می‌شود.
 • اگر تصادفاً یک گروه زبانه را بستید می‌توانید بر روی دکمه undo close Group کلیک کنید تا آن را قبل از خروج از نمای چشم انداز باز گردانید.http://saina.matma.ir/anon/help